Paylaş

Türk Hava Yolları’nın her yıl sürekli yaptığı kampanyaları takip etmek gerekiyor. Kişi başı 100 Euro’ luk bir Podgorica biletini gördüğüm anda hemen aldım. 11 kasımda saat 12,45 Atatürk hava limanından kalkan (Airbus A319) uçağımız 2 saat sonra Podgorica hava limanına ulaştı.

 

Daha önce 2 kez Balkanlara başka firmalar ile uçuş deneyimimizden dolayı THY’yi seçmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladım.

Uçaktaki servisten uçağın konforuna kadar her şey farklıydı. Özellikle önceden vermiş olduğumuz yemek siparişlerindeki özen takdiri hak ediyor. Keşke fiyatları da bütçemize her zaman uysa; hiç tereddüt etmeden THY seçilmeli bence.

Montenegro (Karadağ) Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor. Sorunsuz bir şekilde ülkeye giriş yaptıktan sonra aracımızı Avis’ten daha önceki rezervasyonumuzla kiraladık. 4 gün için toplam kiralama 85 euro araç Dacia Sandero.

Hemen yola çıktık 1,5 saat süren harika bir yolculuğun sonunda Budva şehrine geldik. Budva yaz aylarında çok hareketli ve kalabalık fakat ekim kasım aylarında sessiz ve kendi halinde. Hava sıcaklığı bu sene daha önceki yıllara göre çok iyi.

Eski şehirdeki küçük pansiyonumuza yerleştik. Burada eski şehir ve çevresi görülmesi gereken tek yer. Fakat öyle iki saatte gezdim bitti demek imkanı yok sakin ve yavaş bir şekilde tadını çıkartmak gerekiyor. Burada mutlaka tekne ile çevre gezisi yapmak gerekiyor.

Ertesi gün öğlene doğru Kotor’a gitmek üzere yola çıktık. Kotor’a Tivat üzerinden Herceg Novi’ye uğrayarak tüm körfezi gezerek gitmek istiyoruz. Yol boyunca her gördüğümüz küçük sahil köylerine girdik. Herceg Novi kendine has bir güzelliği var fakat çok yokuşlu yollarından dolayı kalmadık.

Risan, Perast üzerinden körfezi dolanarak Kotor’a geldik. Eski şehirde Apartments Marko isimli surların üzerinde  harika eski bir binaya yerleştik. Ev sahibi hiç İngilizce bilmiyor ama 12 yaşındaki Marko gelince herşeyi hallediyor.

Kotor eski şehrin sokakları o kadar etkileyici ve inanılmaz ki kalbinizi burada bırakmadan çıkamıyorsunuz.

Etraftaki her sahil kasabası kendi başına bir güzellik 4 gün boyunca tüm hepsini gezdik .

En güzel öğlen yemeğini Perast’ta Conti otelde, akşam yemeğini Prcanj’da meyhanede yedik.

Mutlaka gidin görün yaşayın .2 günlüğüne dahi gidilecek bir yer.

Kaçırmayın girin internete, hemen uçuş arayın.

www.thy.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here