Paylaş

Fırsatları değerlendirmek için kısa tatiller önemlidir. İstanbul’a uzak kalmak istemeyenler için en yakın tatil yerleri:

Ağva

 

100 km mesafede bulunan ağva hem denizi, hem ormanı bir araya getiriyor. Atmosferi ile tatilcileri yenileyen ve rahatlatan Ağva’da Kilim Koyu, Gelin Kayası, Saklı Göl görülmesi gereken yerlerden sadece bir kaçı…

Anadolu Feneri – Anadolu Kavağı

 

İstanbul’un bir ucunda bulunan Anadolu Feneri çok rağbet gören yerlerden birisidir. Meydanında gezinebilir, Yoros kalesine tırmanabilirsiniz. Kaleden boğaz manzarası harikadır. Anadolu Feneri İstanbul’a sadece yarım saat uzaklıktadır.

Haftasonları, bahar ve yaz aylarında dolup taşan Anadolu feneri günübirlik tatilcilerin vazgeçilmez duraklarından biridir.

Kandıra

 

İstanbul’a yaklaşık 90 dakika kadar uzaklıkta olan Kandıra, yeşil dokusu, huzurlu atmosferi, leziz yoğurtlarıyla ve sahiliyle ünlü. Balıkçılarla sohbet edip mangalda bir güzel balık yemek isteyenler de özellikle Kandıra’yı tercih ediyorlar.

Kandıra’nın yakınındaki ilçesi Kefken de rağbet gören yerlerden biri. Tarihi kalıntıları ve Deniz Feneri mutlaka gezilesi yerlerinden.

Kilyos

 

Sarıyer’den az ötede bulunan ve son zamanlarda kulüpleriyle meşhur olan Kilyos biraz kalabalık olarak düşünülebilir fakat mutlaka uğramanız gereken duraklardan biri olduğu kesin. Yazın uğramak istemeyebilirsiniz fakat sezon sonunda plajlarındaki sakinlik ve huzuru başka yerde bulmanız çok mümkün olmayabilir.

Eski bir rum köyü olan Kilyos içinde 2. Mahmut’un yaptırdığı bir kaleyi de barındırıyor. Köye tırmanırken arkanızda bıraktığınız manzara dakikalarca seyretmeye değer.

Kıyıköy

 

Kıyıköy İstanbul’a iki saat uzaklıkta. Bahar mevsiminde rağbet gören Kıyıköy, Kırklareli’nin bir ilçesi. Köye giden yolda Bizans kalıntılarını görmek mümkün ve köye ulaştığınızda ahşap evlerin arasından geçerek kumsala ulaşıp sahildeki barınakları ve korsan mağaralarını gezebilirsiniz. Derelerinde sandalla gezerek keyifli bir gün geçirmek istiyorsanız önce Bizans döneminden kalma kaleye ve sonrasında da  Aya Nikola manastırına uğrayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here