Paylaş

Seylan haritadan bakınca evimize toplam 6,000 km uzaklıkta Hint okyanusunda bir yeşil ada. Toplam 21 milyon nüfusa sahip ülke sosyal yaşamı ve mutlu insanları misafirleri ağırlıyor. Türklere tabii ki vize uygulamıyor daha doğrusu kapıda vize veriyor. Türklerin daha çok deniz tatili için tercih ettiği bir yer olmasına karşı ormanlık çok büyük doğal parkların kocaman nehirlerin olduğu harika bir gezi noktası.

 

2006 yılında yapmış olduğumuz gezimizde toplam  1 ay kalmış fakat daha çok deniz kıyısında vakit geçirmiştik. Gezilmesi gereken yerler ; Galle – Hikkaduwa – Kandy – Sigiriya – Adam’s peak – Polannaruwa – Mirissa – Tangala  en turistik yerler. Fakat bu sene toplam 40 gün ayırdık ve daha çok doğal park alanlarında vakit geçirmeyi düşünüyoruz. İl durağımız Negombo olacak daha sonra Kegalle – Pinnawala – Kandy – Dambulla – Sigiriya – Polannaruwa – Wasgamuva Doğal parkı – Batticola – Arugam – Tangalla – Mirissa – Galle – Bentota güzergahı’nı takip edeceğiz.

Bizi en çok etkilyen yer Kandy olmuştu yağmurdan dolayı uzun kalamadığımız için tekrar gelmeye söz vermiştik. Fakat Galle ve Hikkaduwa’yı gezip Mirissa adlı bu küçük kasabada müthiş dinlenmiştik. Her akşam gün batımında sahildeki barlarda özel çay seremonisine katılıyorduk.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here