Paylaş

Yaz sıcağında gezemediğiniz yerleri sonbahar aylarında gezebilirsiniz.

Aydın

Aphrodisias Aydın ilimizde bulunan ve günümüzde çok popüler olan bir antik kenttir. Yunan tanrılarından Afrodit’e adanmış olan şehir Ara Güler’in fotoğraflarıyla ün kazanmıştır. Kent UNESCO Dünya Mirası listesindedir.

Mardin

 

Dar sokakları, taş evleri, konakları, çarşısı ve sayısız kültüre, çeşitli dinlere ev sahipliğiyle bilinen Mardin, sıcak havaların azaldığı bu günlerde rahatça gezilebilecek, harika fotoğraflar çekip büyüleyici bir atmosfer yaşayacağınız nadide şehirlerimizden.

Kapıkaya Kanyonu

 

Adana merkezinden 20 kilometre uzaktaki bu çok bilinmeyen doğa harikası sonbaharın ılık havasında rahatlıkla gezilebilir. Harika bitki örtüsü, şelalesi ve nehri ziyaretçilere unutamayacakları keyifli anlar yaşatıyor.

Likya Yolu

 

Eğer yürüyüş yapmayı seviyorsanız Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanan, dünyaca ünlü Likya Yolu’nu yürüyebilirsiniz. Rotanızda eğer daha önce gitmediyseniz, hayatınızda görebileceğiniz en güzel manzaralar, en berrak sular ve en el değmemiş doğa sizleri bekliyor olacak. Rota üzerinde konaklamak için Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Adrasan, Olimpos gibi yine antik kentler ve kalıntılarla dolu noktalara uğrayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here