Paylaş

İtalyan Alpleri’nde her sene insanların, yüzlerce metre yükseklikte hamaklarda konakladığı bir festival düzenleniyor. Bu festivalin adı: Highline Meeting… İlk kez 2012’de yapılan festivalin amacı Birinci Dünya Savaşında ölen 18 bin genç askeri anmak ve ölüme meydan okumak… İşte Highline Meeting festivalinden ilginç fotoğraflar…

 

İtalya’nın Monte Piana Dağı’nda her yıl düzenlenen ”Uluslararası Highline Buluşma Festivali’nde” yarışmacılar 2000 metre yükseklikteki hamakta yatma keyfini tadıyor. Katılımcılar için bu festivalde ip üstünde yapılan çeşitli cambazlıklardan, jimnastik gösterilerine ; yogadan paraşütle atlamaya kadar bir çok aktivite var. Ama festivale katılanlar için hepsinden daha çekici olan yerden 2000 metre yükseklikte olan hamaklar.

Birinci Dünya Savaşı zamanında Monte Piana’daki Dolomitler şiddetli muharebelere sahne oldu. Hayatını kaybeden 18 bin asker, geçtiğimiz hafta düzenlenen Highline Meeting Monte Piana’da anıldı. Highline Meeting, dünyanın dört bir yanından macera tutkunlarının bir araya geldiği bir organizasyon.

Buluşmanın ilk ayağı 2012 yılında Alessandro d’Emilia ve Armin Holzer’in ortaklığıyla gerçekleşti. Her yıl maceraperest sporcular Dolomitlerde slackline* yapıyor, yerden yüzlerce metre yukarıya kurulan hamak ların tadını çıkarıyor ve bu sporla uğraşan insanlarla tanışma fırsatı buluyor.

Bu sene düzenlenen buluşmada, 100 yıl önce hayatını kaybedenleri anmak adına, Ticket to Moon’un koordinatörlüğünde, barışın temsil edildiği Rainbow Warriors toplantısının teması gökyüzünde dizilen rengârenk hamak oldu. “Yalnızca yüz yıl önce, Dolomitler birçok acıya tanık oldu. Monte Piana’daki dostluğu ve barışı yeniden deneyimlemek, iyi dileklerimizi paylaşmak ve geceleri büyülü sessizlikte huzurla uyumak için bir araya geldik” diyor d’Emilia ve Holzer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here