Paylaş

Sonbahar geliyor. İstanbul’un yoğun atmosferinden kaçmak ve yaz tatilini geride bırakmanın üzüntüsünü biraz olsun azaltmak için size İstanbul’a en yakın, Hafta sonu tatili için gidilebilecek yerleri derledik.

1. Garipçe Köyü

 

İstanbul’a bir hayli yakın olan bu küçük kasaba aynı zamanda bir balıkçı kasabası. Sarıyer’den sonra 10 kilometrelik bir mesafe kat ederek ulaştığınız Garipçe köyü sonbahar atmosferini en güzel biçimde yansıtan, ister sabah kahvaltısı, ister güzel bir akşam yemeği yiyebileceğiniz, rahat mekanlarıyla çok hoş bir kasaba.

2. Polonezköy

 

Cumartesi ve Pazar günlerinizi geçirebileceğiniz, doğası, havası ve lezzetli mutfağı olan mekanlarıyla Polonezköy harika bir tercih olarak sizleri bekliyor. İstanbul’a yakın olması günübirlik seyahatler için elverişli. Sabahın erken saatlerinde hem spor yapmak hem de mis gibi orman havası almak için Polonezköy’e gidebilirsiniz. Ayrıca piknik yapmak ya da kendin pişir kendin ye mekanlarında fevkalade bir yemek yemek için de uygun. Polonezköy’e giderseniz, Cumhuriyet Köyüne uğramayı da unutmayın.

3. Abant

 

Abant, doğası gereği cenneti andıran bir yer. Bolu il sınırları içinde yer alan Abant, hafta hafta sonu tatili için uygun yerlerin başında geliyor. Göl çevresindeki restoranlarda yemek yiyebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

4. Avşa Adası

 

Marmara Bölgesi civarındakilerin vazgeçilmezi olan Avşa Adası denizi, kumsalı, sakinliğiyle hafta sonu tatili için bölge insanlarının vazgeçilmezi olmayı sürdürüyor. Henüz Avşa Adasına gitmediyseniz mutlaka gitmenizi öneriyoruz.

5. Maşukiye

 

İstanbul’a yakın oluşundan ziyade harika doğası, lezzetin doruklarında gezen alabalık restoranları son yıllarda Maşukiye’nin popüler olmasının en önemli sebeplerinden. Eğer doğayla iç içe olmayı seviyorsanız ve balık, yemek tercihlerinizin başında geliyorsa hafta sonu tatiliniz için Maşukiye’yi tercih edebilirsiniz

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here