Paylaş

En ucuz uçuşları bulmak için en popüler 4 Skyscanner arama tüyosu

Uygun fiyatlarla seyahat etmek istiyorsunuz, ama belki de bunun için en doğru zamanın ne olduğundan emin değilsiniz. İşte Skyscanner’ın en ucuz uçak biletlerinin olduğu zamanları bulmanıza yardımcı olacak en popüler 4 arama tüyosu:

1. Tüm ayın fiyatlarını görüntüleme

Kalkış ve varış havaalanlarını gerekli kutulara girin, ama altındaki kutulara kalkış ve dönüş tarihlerini girmek yerine, kutuların sol köşesindeki takvim işaretine tıklayın. Ardından açılan takvim penceresinin altındaki “Tüm ay” seçeneğine tıklayın.

Kabin sınıfı ve yolcu sayısı gibi diğer seyahat detaylarını da girdikten sonra “Ara” tuşuna basın.
Skyscanner, arama sonuçlarını bir takvim üzerinde, seçilen aydaki her güne ait fiyatlarıyla birlikte gösterecektir. Böylelikle tüm ayın fiyatlarını karşılaştırabileceksiniz. Kalkış ve dönüş günlerinizi seçtikten sonra “Uçuşları Göster”i tıklayın.

2. Uçmak için en ucuz ayı bulma

Bu işlem de tüm ayın fiyatlarını görüntüleme sürecine oldukça benziyor, ancak uçulacak en ucuz ayı bulmak için bu defa “Tüm ay” yerine “En ucuz ay” seçeneğine tıklayın. Diğer seyahat detaylarını da girdikten sonra “Ara” tuşuna basmanız yeterli!

3. Farklı fiyatları kıyaslama

En ucuz ayı bulduktan sonra, ay ve yılın yazılı olduğu kutucuğa (örneğin Ekim 2015) tıklayarak açılan pencereden diğer aylara ait en düşük fiyatları görebilirsiniz.

4. Çizelge görünümüyle fiyatları karşılaştırma

Takvim” seçeneğinin yanındaki “Çizelge” seçeneğine tıklayarak fiyatları çizelge şeklinde de görüntüleyebilirsiniz.

Not: Bu yazı Skyscanner’dan alınmıştır.

www.skyscanner.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here