Paylaş

Dönerin bir başka türlüsü, bol tereyağlı İskender geleneksel lezzetlerimizden biri. En iyi iskender tabağını tatmak için Bursa’ya uğramanız gerek. En güzel iskender nerede yenir?

 

1. Kebapçı İskender

 

Bursa’da en lezzetli İskender kebabını kim yapıyor diye sorarsanız pek çok kişi size Kebapçı İskender’in salaş restoranını tarif edecektir. Ulu Cami’nin yaklaşık 500 metre ilerisinde yer alan bu salaş restoranda her saat sıra olduğunu görmek mümkün. Mekan 25 kişi kapasiteli ve talep çok fazla olunca sıra beklemek kaçınılmaz oluyor. Dar ve sıkışık olan mekanda garsonlar sizi uygun masaya oturttuktan sonra hemen siparişlerinizi alıyor. Yuvarlak tabaklarda servis edilen iskenderler lezzeti ile ziyaretçilerine ziyafet yaşatıyor. Porsiyonların küçük olduğu mekanda meşe odunu ateşinde pişen iskenderlerinizi bir buçuk porsiyon sipariş etmeniz yerinde olur.

 

2. Kebapçı Hüseyin Usta

 

Ulu Camii’nin 500 metre ilerisinde Tuzpazarı Sokak’ta yer alan Kebapçı Hüseyin Usta, salaş ve küçük bir mekana sahip. Yaz aylarında mekanın bahçesinde de oturmak mümkün. İskender siparişi verdikten sonra masaya gelen kırmızı domateslerin tadına mutlaka bakmalısınız. İskender sunumunun oldukça hoş olduğu mekanda iskenderlerin lezzeti ise son derece güzel. Porsiyonların büyük olduğu mekanda dilerseniz lezzetli yoğurtlarından iskenderin yanına biraz daha isteyebilirsiniz.

 

3. Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta

 

Bursa’nın belki de en ünlü kepaçısı olan Uludağ Kebapçısı, önünde hiçbir zaman sıra eksik olmayan ve ünlü akınına uğrayan en bilindik adreslerden biri. Ulu Mahallesi Şirin Sokak’ta yer alan Uludağ Kebapçısı Cemal ve Cemil Usta’nın meşhur sunumlarıyla daha da lezzetli hale geliyor. Salaş ve şirin mekanda öğle ve akşam saatlerinde uzun bir süre sıra beklemek olası. Bu nedenle mekana önceden gitmenizde fayda var. Enfes et, yoğurt ve pidelerden oluşan iskender burada bakır tabaklarda sunuluyor.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here