Paylaş

Aynı ama çok farklı!

 

Afrika Burn 2007 yılında Tankwa Karoo Ulusal Parkında, medeniyetten uzak bir yerde ortaya çıktı. Cape Town’a 250 mil uzaklıkta olan bu yerde, aynı Burning Man Festivali gibi bu etkinliğe katılmak için gerçekten can atan insanları bekleyen bir atmosfer var. Festival güney yarı kürenin kış sezonunun başlarında yapılıyor bu yüzden Burning Man festivaline çok benzer hava koşulları var, halüsilasyon görebilirsiniz! Aslında bu festival Güney Afrika’nın işçi bayramı yerine geçiyor da diyebiliriz. Festivalin doğası gereği bu bayram kutluyor gibi de hissedebilirsiniz.

 

Festival Özellikleri

 

Festivalin 2018 yılı lokaysonu henüz belli değil.
Hava durumu festival boyunca çok değişken. Özellikle geceleri çok soğuk ve gündüzleri ise çok güçlü bir güneş tepede bekliyor. Ara sıra sağanak yağmurlar yağabiliyor, rüzgar her zaman yanıbaşınızda. Bu nedenle yanınızada türlü badirelere dayanacak kadar çeşitli giyecekler getirin.
Çadırınızı ve ekipmanlarınızı yanınızda getirin, sonra harcayacağınız paraya üzülürsünüz. Hediyelik eşya ekonomisine katkı sağlamak istemiyorsanız tabii…

Afrika Burn’den önce ya da sonra Cape Town’da vakit geçirmeyi unutmayın!
Table Dağı, Aslan Kafası, müthiş plajları, safarileri ve oyunları ile güzel bu şehri es geçmeyin, keşfedilecek çok şey varç

Afrika Burn, yarı çöl sayılacak bir arazida, Güney Afrika, Cape bölgesinin kuzeyinde yer alıyor. Tankwa Karoo ulusal parkında yapılan festivalin Cape Town’a uzaklığı 300 kilometre ve tabiri caizse Güney Afrika’nın en ücra köşesinde yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here